Reiki II. képzés azok a személyek vehetnek részt, akik legalább 3 hónapja végezték a Reiki I. fokozatot, önmagukat naponta kezelték, és vágyat éreznek arra, hogy másokat segítsék, gyógyítók legyenek, alkalmazzák a Reiki távgyógyítási technikát.
1. képzési nap
A Reiki I tapasztalatai, kérdések megbeszélése
Belső gyógyító aktiválása, Belső gyermek meditáció
A külső és belső energiarendszerünk anatómiai felépítése
Behangolás a Reiki második fokozatba
A Reiki II szimbólumrendszerének ismertetése
A Reiki II –es szint kezelési formái
Fő belső szerveink anatómiai elhelyezkedése
Gyakorlatok:
– Reiki lézer
– Rálélegzés módszere
– Reiki II kezelés formái
2. képzési nap (21 nap múlva)
Beszámoló, kérdések megbeszélése
Ágyon kezelés
Gerinc kezelés
Ütögetéses módszer
Reiki lézer
Rálélegzés módszere
A Reiki II-es fokozatán történő behangolás során tovább szélesedik a Reiki csatorna, és behangolásra kerül a testen belül elhelyezkedő 7 fő energiaközpont (csakra), a hozzájuk tartozó belső elválasztású mirigyek, valamint az ujjbegyek.
Semmi mágikus nincs e szimbólumokban, yantrákban. Pusztán gyűjtőlencseként működnek a Reikit gyakorló számára, hogy így segítsék az energia távolba küldését, még erősebbé tegyék a mentális és emocionális gyógyítást. A Reiki szimbólumok használatával érjük el, hogy a távolba küldött energia koncentrált – egyhegyű legyen. Ezt a szimbólumok használatával érjük el a Reikiben, ez teszi képessé a II. fokozatra behangolt személyt arra, hogy téren és időn kívül “küldjön” energiát.
A szimbólumokkal a kezelést végző valójában egy olyan “hidat” képez önmaga és a gyógyított között, melyen aztán lehívhatja a szükséges energiát.
A hallgatók a megszerzett Alternatív Gyógymódok – Középfokú Tradicionális Reiki képesítéssel a következő technikákat önállóan alkalmazhatják, de nem oktathatják:
Reiki lézer;
Rálélegzés módszere;
Ágyon kezelés;
Gerinc kezelés;
Ütögetéses módszer;
A Reik II kezelési technikái.